Зацікавленість у співпраці

Зацікавленість у співпраці

Румыния1

       Ось вже чотири роки дружні відносини пов’язують Авангард з румунським                 Тиргу-Окна. Населені пункти-побратими обмінюються делегаціями, місцеві органи влади радо діляться досвідом соціально-економічного розвитку своїх територіальних громад, знайомлять з культурними надбаннями.

      Позаминулими вихідними Тиргу-Окна святкувало свій день народження. На запрошення румунської сторони разом з невеликою делегацією Авангарду на чолі з селищним головою С.Г.Хрустовським це курортне містечко відвідав і голова Овідіопольської районної ради О.В.Маклашевський, якого ми й попросили розповісти про поїздку детальніше.

-       Керівництво жудецю Бакеу (адміністративно-територіальної одиниці, схожої до нашого району), куди входить і Тиргу-Окна, вже давно виявляє заінтересованість у співпраці з Овідіопольським районом, тож її налагодження якраз і обговорювалося під час візиту, - зазначив Олег Вікторович. – Окрім участі власне в урочистостях з нагоди дня народження Тиргу-Окна, я мав грунтовну зустріч з президентом міста Бакеу Сорином Брашовеану, де ми розглядали можливі напрями взаємовигідного співробітництва. Приміром, для вказаного регіону, як і для нас, важливою сферою є курортно-рекреаційна діяльність, те ж Тиргу-Окна є відомим бальнеологічним курортом з цілющими мінеральними джерелами та соляними печерами. Є й інші, так би мовити, точки дотику, які представляють спільний інтерес.

     Та про все це докладніше можна буде говорити вже дещо пізніше. А на найближчій сесії районної ради я внесу на розгляд депутатів питання про затвердження протоколу намірів про укладання договору про співробітництво, аби направити його румунській стороні для погодження всіх правових нюансів.

     Що ж стосується власне вражень від самої поїздки, то вони, скажу чесно, суперечливі.

Всюди відчувався патріотизм тиргу-окнянців, їх любов до своєї батьківщини. Досить сказати, що на урочистостях були присутні більше семи тисяч жителів з 12 тисяч населення містечка, а все свято було проникнуте національними мотивами та колоритом. Захоплення викликає і сам курорт з сучасними готелями, високим рівнем сервісу тощо – і все це спрямоване на збільшення кількості відвідувачів. Цікавою є й організація роботи органів місцевого  самоврядування в Румунії, наділення їх широким колом повноважень і досить високим рівнем свободи дій у вирішенні тих чи інших питань. Був приємно здивований і рівнем розвитку сусідньої Молдови, через яку ми проїжджали. На цьому тлі, звичайно, було боляче за стан інфраструктури у нашій рідній державі.

Та побачене, відчуте за цих два дні лише підкреслило, що іншого шляху розвитку, ніж того, яким ідуть європейські країни, у нас немає, треба лише сповна реалізувати наш потенціал. І побратимське співробітництво насамперед з регіонами сусідніх держав має якраз і допомагати цьому.

Віталій Добровольський

2с

image3 crimage4
<< < Червень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30